Hallitus vuonna 2017

 

Puheenjohtaja
Liisamaria Karppinen
sh  YAMK, tutkimuskoordinaattori, TAYS/ urologian poliklinikka
(03) 311 67880
040 708 0879
liisamaria.karppinen@pshp.fi

Varapuheenjohtaja, koulutusvastaava
Elina Keränen
Sairaanhoitaja AMK
Kaks Leikkaus- ja anestesiaosasto
(08) 61562235
050 5971588
elina.keranen@kainuu.fi

Sihteeri
Eeva Harju
sh, TtM, hoitotieteen väitöskirjatutkija, Yhteiskuntatieteiden tiedekunta, terveystieteet / Tampereen yliopisto 
050 3187632                                            
050 5386178
urhotsihteeri@outlook.com                                     
 


 

 

 

 

 

Rahastonhoitaja
Anu Peltomäki
sairaanhoitaja, uroterapeutti, seksuaalineuvoja
EKKS, urologian poliklinikka
040 1390295
050 5306530
peltomaki.anu@gmail.com
anu.peltomaki@eksote.fi

Jäsenrekisterinhoitaja
Sari Lankinen
sairaanhoitaja, uroterapeutti
TYKS, Urologian osasto 4A
(02) 3131213
0400 984084
sari.lankinen@tyks.fi

Koulutusvastaava
Jaana Rothovius
lähihoitaja, sairaanhoitaja

TAYS / Urologian vuodeosasto
(03) 31166305
jaana.rothovius@pshp.fi

Pohjoismainen yhteistyö                                      Merja Jutila
sairaanhoitaja YAMK
Vaasan keskussairaala /Leikkaus- ja anestesiaosasto
(06) 2131411
050 3386799
merja.jutila@vshp.fi

Toimitussihteeri 
Mari Laitila
sairaanhoitaja, uroterapeutti
Peijaksen sairaala, urologian poliklinikka
kirurgian poliklinikka
040 5044073
mari.laitila@hus.fi

 

Some-vastaava

Kaisa Huhtala
sairaanhoitaja AMK
Tyks, vatsatoimialue/ urologian poliklinikka sekä operatiivinen päivystysosasto
(02) 3133647  
044 3753240
hanna-kaisa.huhtala@tyks.fi

 

 

 

    Jäsenlehden päätoimittaja

    Katja Kiianlinna
    sairaanhoitaja, terveydenhoitaja AMK
    HYKS vatsakeskus, Meilahden sairaala  
    Urologian poliklinikka           
    ( 09 ) 47173821
    040 7772479
    katja.kiianlinna@hus.fi