HALLITUS VUONNA 2019

Puheenjohtaja
Eeva Harju
Yliopisto-opettaja, Yhteiskuntatieteiden tiedekunta, terveystieteet, hoitotiede,
Tampereen yliopisto
p. 050 538618
eeva.harju@tuni.fi
 

Varapuheenjohtaja, koulutusvastaava
Mari Laitila
Sairaanhoitaja, Uroterapeutti
Peijaksen sairaala, urologian poliklinikka
kirurgian poliklinikka
p. 040 5044073
mari.laitila@hus.fi
 

Sihteeri
Jaana Rothovius
Sairaanhoitaja AMK, lähihoitaja
Tays, Urologian vuodeosasto
p.03 31166305
urhotsihteeri@outlook.com
jaana.rothovius@pshp.fi
 

Rahastonhoitaja
Katja Kiianlinna
Sairaanhoitaja, Terveydenhoitaja AMK
HYKS vatsakeskus, Meilahden sairaala
Urologian poliklinikka
p. 09 47173821
p. 040 4853471
katja.kiianlinna@hus.fi
 

Jäsenvastaava
Sari Lankinen
Sairaanhoitaja, Uroterapeutti
Tyks, Urologian poliklinikka
p 0400 984084
sari.lankinen@tyks.fi
 

Koulutusvastaava
Tuula Kivimaa
Sairaanhoitaja, tutkimushoitaja
Erityistason seksuaaliterapeutti (NACS)
OYS, Tietopalvelut/urologian tutkimusyksikkö
p.050 4045750
tuula.kivimaa@ppshp.fi
 

Kansainvälinenyhteistyö
Merja Jutila
Sairaanhoitaja YAMK, potilasturvallisuuskoordinaattori
Vaasan keskussairaala, Leikkaus- ja anestesiaosasto & sairaanhoidonhallinto
p. 050 3386799
merja.jutila@vshp.fi
 

Myyntivastaava
Eija-Riitta Laitinen
Sairaanhoitaja, uroterapeutti
Erikoissairaanhoidon ja perusterveydenhuollon
urologinen koulutus- ja kehittämishanke
HYKS vatsakeskus, Meilahden sairaala
urologian poliklinikka
p.040 6357878
eija-riitta.laitinen@hus.fi
 

Tiedottaja
Kaisa Huhtala
Sairaanhoitaja AMK
Tyks, urologian poliklinikka
p. 02 3133647
p. 044 3753240
hanna-kaisa.huhtala@tyks.fi
 

Jäsenlehden päätoimittaja   
Heidi Aaltonen
Sairaanhoitaja YAMK, tiiminvetäjä
Tyks, Urologian poliklinikka
p. 02 3139456
heidi.aaltonen@tyks.fi