Hallitus vuonna 2018

Puheenjohtaja
Liisamaria Karppinen
Sh  YAMK, Tutkimuskoordinaattori, TAYS/ urologian poliklinikka
(03) 311 67880
040 708 0879
liisamaria.karppinen@pshp.fi

Varapuheenjohtaja, koulutusvastaava
Elina Keränen
Sh YAMK, Apulaisosastonhoitaja
Kaks Leikkaus- ja anestesiaosasto
(08) 61562235
elina.keranen@kainuu.fi

Sihteeri
Eeva Harju
Sh, Terveystieteiden tohtori

Yhteiskuntatieteiden tiedekunta, terveystieteet / Tampereen yliopisto 
 050 5386178
urhotsihteeri@outlook.com                                     
 


 

 

 

 

 

Rahastonhoitaja
Anu Peltomäki
Sairaanhoitaja, Uroterapeutti, Seksuaalineuvoja
EKKS, urologian poliklinikka
040 1390295
050 5306530
peltomaki.anu@gmail.com
anu.peltomaki@eksote.fi

Jäsenrekisterinhoitaja
Sari Lankinen
Sairaanhoitaja, Uroterapeutti
TYKS, Urologian poliklinikka
0400 984084
sari.lankinen@tyks.fi

Koulutusvastaava
Jaana Rothovius
Lähihoitaja, Sairaanhoitaja

TAYS / Urologian vuodeosasto
(03) 31166305
jaana.rothovius@pshp.fi

 

Pohjoismainen yhteistyö                                      Merja Jutila
Sairaanhoitaja YAMK
Vaasan keskussairaala /Leikkaus- ja anestesiaosasto
(06) 2131411
050 3386799
merja.jutila@vshp.fi

 

Toimitussihteeri 
Mari Laitila
Sairaanhoitaja, Uroterapeutti
Peijaksen sairaala, urologian poliklinikka
kirurgian poliklinikka
040 5044073
mari.laitila@hus.fi

 

 

Some-vastaava

Kaisa Huhtala
Sairaanhoitaja AMK
Tyks, vatsatoimialue/ urologian poliklinikka sekä operatiivinen päivystysosasto
(02) 3133647  
044 3753240
hanna-kaisa.huhtala@tyks.fi

kaisa.huhtala@gmail.com

 

 

 

    Jäsenlehden päätoimittaja

    Katja Kiianlinna
    Sairaanhoitaja, Terveydenhoitaja AMK
    HYKS vatsakeskus, Meilahden sairaala  
    Urologian poliklinikka           
    (09) 47173821
    040 4853471
    katja.kiianlinna@hus.fi